غذا خوردن یکی از نیاز های واجب هر انسان می باشد. زمانی که شما به مسافرت می روید همواره دوست دارید طعم غذایی که به آنجا رفته اید را امتحان کنید. عفیف گشت در زیر به شما خوانندگان محترم رستوران هایی را معرفی می کند که باید قبل از مرگ به آنجا رفت.

با ما همراه باشید تا با این رستوران های ویژه آشنا شوید؛

رستوران هایی که قبل مرگ باید رفت

رستوران فرنچ لاندری، یونتویل، کالیفرنیا (French Laundry in Yountville, California)

این رستوران در سال ۲۰۰۶ توسط توماس کلر افتتاح شده. اگر به دنبال یک غذای فرانسوی اصیل در قلب کالیفرنیا هستید حتما به این رستوران بروید. یکی از ویژگی های این رستوران سبک آشپزخانه آن می باشد. این آشپزخانه به سبک کاملاً شیشه می باشد که مهمانان می توانند به راحتی طرز تهیه غذا را ببینند. این آشپزخانه توسط شرکت Snøhetta طراحی شده است. این رستوران در سال ۲۰۱۴ یکی از گران ترین غذاهای دنیا را به قیمت ۲۹۵ دلار سرو کرد. رستوران در ۷ آوریل ۲۰۱۷ به طور کامل بازسازی شد و تجهیزات مدرنی به آن اظافه شد.

رستوران آسترید اند گستون، لیما، پرو (Astrid & Gastón in Lima, Peru)

این رستوران متعلق به سرآشپز مشهور گستون می باشد. سر آشپزهای اصلی این رستوران در پرو ال بیلی و ماگارتیز وت دیه گو می باشند. گستون مشهور ترین سرآشپز پرو می باشد که رستوران های متعددی در سراسر دنیا دارد. نام این سرآشپز بر روی هر رستورانی باشد مهر تاییدی بر آن رستوران می باشد. این دو سرآشپزی که در رستوران آسترید اند کا می کنند تمامی دوره های حرفه ای را زیر نظر خود گستون سپری کردند. نکته جالب درباره این رستوران این است که برای رزرو یک میز باید از ۳ ماه قبل اقدام کنید!

رستوران بنی در سانفرانسیسکو (Benu in San Francisco)

این رستوران در آمریکا می باشد و بعد از رستوران هومی سوما دومین رستوران برتر غذاهای چینی در آمریکا است. معروف ترین غذاهای منو این رستوران سوپ کوسه، سوپ خرچنگ با کاسه زرد جینهوا هام می باشد. برا خوردن غذا در این رستوران باید از ۲ ماه قبل میز رزو کرد.

بلک بری فارم (مزرعه شاه توت)، والند، تنسی (Blackberry Farm in Walland, Tennessee)

این رستوران در کوه های اسموکی در تنسی قرار دارد. خوردن شام در چمن زاری دل انگیز در هنگام غروب آفتاب منظره ای رویایی را در اختیار شما قرار می دهد. بیشتر مواد غذایی این رستوران از مواد اروگانیک می باشد که از مزارع اطراف این رستوران تهیه می شود. اگر می خواهید از تمامی منظره ها و امکانات این مکان لذت ببرید حتماً یک شب نیز در این مکان باشید.

رستوران دی. او. ام، سائوپائولو (D.O.M. in Sáo Paulo)

این رستوران توسط الکس آتالا متخصص گیاه شناسی تاسیس شده است. این رستوران در سال ۲۰۰۹ عنوان بهترین رستوران غذاهای برزیلی در آمریکای جنوبی لقب گرفت. در سال ۲۰۰۶ رستوران در لیست ۵۰ رستوران برتر دنیا قرار گرفت و همچنین در سال ۲۰۱۲ رستوران دی.او.ام مقام چهارم را در لیست پرستیژز کسب کرد. اگر قصد دارید در این رستوران غذا میل کنید باید از ماه ها قبل اقدام کنید.

رستوران ال کالر ده کان روکا، خیرونا، اسپانیا (El Celler de Can Roca in Girona, Spain)

رستوران از سال ۱۹۸۶ بهترین غذاها را برای مهمانان خود رزرو می کند. این مکان توسط برادران روکا تاسیس شده است. این مکان رکورد پزیرایی از ۱۰۰۰۰ گردشگر از ۵۷ کشور را دارا می باشد. این رستوران به دلیل گذشته ای طولانی یکی از بهترین رستوران های کشور اسپانیا می باشد. شما فقط در روز های اول ماه برای رزرو میز اقدام کنید و از چندین ماه قبل نیز باید برای رزرو تماس بگیرید.

رستوران ایلون مدیسون پارک، نیویورک (Eleven Madison Park in NYC)

رستوران در خیابان مدیسون در نیویورک قرار دارد. رستوران در سال ۱۹۹۸ توسط دنی میر تاسیس شده است و در سال ۲۰۰۶ دو سرآشپز مشهور به نام های دنیل هام و ویل گیدرا در این رستوران شروع به کار کردند. برای رزرو میز باید از ۲۸ روز قبل اقدام کنید. البته این نکته را نیز باید بگوییم که این مکان جایی بسیار عالی برای برگزاری مهمانی ها و جشن ها می باشد.

رستوران فت داک (اردک چاق)، برکشر، انگلیس (Fat Duck in Berkshire, England)

هستون بلومنتال در سال ۱۹۹۵ این رستوران محبوب را تاسیس کرد. ساختمان رستوران در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده و دارای معماری بسیار زیبایی می باشد. این رستوران دارای ۳ ستاره میشلین می باشد. منو غذاهای این رستوران بسیار متنوع می باشد. البته این رستوران منو غذهای فرانسوی را نیز به طور ویژه سرو می کند. در روزهایی خاص این رستوران دارای ۳۰۰۰۰ تماس در روز می باشد.

رستوران مینی بار، واشنگتن دی سی (Minibar in Washington, D.C)

این رستوران توسط سرآشپز مشهور خوزه آندرس مدیریت می شود. یکی از دلایل شهرت این رستوران به دلیل شام خوردن رئیس جمهور باراک اوباما در این مکان بوده است.

رستوران ماگریتز، سباستین، اسپانیا (Mugaritz in San Sebastian, Spain)

این رستوران اسپانیایی در سال ۱۹۹۸ افتتاح شده است. این رستوران دارای طیف گسترده ای از غذاها را در اختیار مهمانان قرار می دهد. این رستوران تنها از ماه آوریل تا ماه دسامبر باز می باشد.

 

منبع : دریاتور – DaryaTour.Com