هر سال گردشگران ایرانی زیادی به آنتالیا سفر می‌کنند، اما امسال این شهر در زمره‌ی چهار شهر پرگردشگر اروپا نیز قرار گرفت.

اگر کسی از شما بخواهد تعدادی از پربازدیدترین شهرهای اروپا را نام ببرید، احتمالا لندن، پاریس و رم اولین شهرهایی خواهند بود که به آن‌ها اشاره می‌کنید.

اما آنتالیا چطور؟ آیا آن را هم در لیست‌تان می‌آورید؟

احتمالا شگفت‌زده می‌شوید اگر بدانید که طبق گزارش بیزینس اینسایدر، این شهر تفریحی نه چندان مشهور، نه تنها یکی از پربازدیدترین شهرهای اروپا، که از پرگردشگرترین شهرهای جهان است. تعداد گردشگران خارجی که به این شهر سفر می‌کنند، بسیار قابل توجه است.

طبق رتبه‌بندی ۱۰۰ شهر گردشگری برتر سال ۲۰۱۷ در یورومانیتور اینترنشنال، که بر اساس داده‌هایی مثل تعداد پروزاهای ورودی بین‌المللی انجام می‌شود، آنتالیا با بیش از ده میلیون گردشگر در سال، چهارمین شهر پربازدید اروپا است.

این شهر باستانی، که در ساحل فیروزه‌ای زیبای ترکیه قرار گرفته، به عنوان یک شهر تفریحی ساحلی از شهرت زیادی برخوردار است. سایت تریپ ادوایزر، آنتالیا را یکی از نواحی در حال پیشرفت ترکیه معرفی کرده است.

آنتالیا پس از لندن، پاریس و استانبول به عنوان چهارمین شهر پربازدید اروپا انتخاب شده و حتی از شهرهایی مانند رم، پراگ و بارسلونا نیز پیشی گرفته است.

اما پربازدیدترین شهر جهان کدام است؟ طبق آخرین گزارش‌ها، هنگ‌کنگ با ۲۶ میلیون گردشگر در سال، این عنوان را به خود اختصاص داده است.