یکی از علاقه های بسیاری از افراد پیاده روی می باشد. عفیف گشت در این مقاله قصد دارد بهترین شهر های دنیا برای یک پیاده روی رویایی را به شما معرفی کند.

بهترین شهرهای دنیا برای پیاده روی

ونکور، کانادا

به تازگی شهر ونکور یک مسیر پیاده روی بسیار رویایی را برای توریست هایی که به این شهر می آیند را درست کرده است. این مسیر در امتداد فالس کریک قرار دارد و به بازار محلی منتهی می شود و در ادامه به رستوران ها وپارک تفریحی می رسد. این خیابان برای کشف دیدنی های ونکور طراحی شده است. شما می توانید در این پیاده روی تاریخ عجیب ونکور را تماشا کنید.

پاریس، فرانسه

می توان گفت یکی از رویایی ترین شهر ها برای پیاده روی، شهر پاریس است. شما زمانی که در کنار رودخانه نیس به پیاده روی می پردازید و از میان خیابان های تاریخی این شهر گذر می کنید خود را در میان قرن های گذشته می بینید. وقتی شما در میان این خیابان ها به پیاده روی می پردازید به کافه ها و رستوران هایی می رسید که نا گزیر مسیر خود را روبه این کافه عوض می کنید تا در میان این خیابان های رویایی به نوشیدن، نوشیدنی مورد علاقه خود بنشینید.

بوستون، ماساچوست، آمریکا

یکی از قدیمی ترین شهر های آمریکا بوستون می باشد.شما می توانید کنار سایت های تاریخی این شهر به پیاده روی بپردازید و در امتداد بندر سیر کنید و همچنین به پارک محلی بروید و غذاهای لذیذ لذت ببرید. یکی دیگر از جاذبه ها برای پیاده روی این شهر معماری ساختمان های شهر می باشد که می توان تهولات چند صده اخیر معماری را تماشا کرد.

نیویورک، ایالات متحده آمریکا

نیویورک یکی از پرجمعیت ترین شهر های جهان است. در این شهر صدها مسیر پیاده روی وجود دارد از وال استریت گرفته تا سنترال پارک، میدان تایمز، ساختمان امپایر استیت، منطقه‌ی تئاتر، دهکده‌ی گرینویچ و … .

فلورانس، ایتالیا

می توان گفت بعد از پاریس بهترین شهر برای پیاده روی فلورانس می باشد. در برخی مناطق فلورانس اجازه ورود ماشین به مردم داده نمی شود و شما باید در این خیابان ها پیاده مسیر را طی کنید. در خیابان های فلورانس می توان تاریخ چند سده ایتالیا را تماشا کرد. شما می‌توانید از سنترو استوریکو، منطقه‌ی تاریخی نزدیک کلیسا‌ی کاتدرال دیدن کنید یا به آرامی به سمت گالری اوفیتزی قدم بزنید.

ملبورن، استرالیا

شهر ملبورن دارای معماری قدیم و مدرن می باشد که برای تماشای آن ها باید پیاده در این شهر حرکت کنید. یکی از دلایل اینکه ملبورن در ردیف بهترین شهر ها برای پیاده روی قرار گرفته است پارک های متعدد و زیبای این شهر است. همچنین می‌توانید در مرکز شهر ملبورن یا CBD قدم بزنید و از فروشگاه‌ها جذاب، رستوران‌های خوشمزه و کافه‌های شادش دیدن کنید.

ادینبورگ، اسکاتلند

ادیبورگ یکی از شهر های توریستی می باشد که فقط برای پیاده روی ساخته شده است! به سمت آرتور سیت، آتشفشان خاموش در مرکز شهر، یا باغ دکتر نیل، یک مکان آرام در نزدیکی آتشفشان بروید. می‌توانید در آرامش از معماری قدیم و جدید دیدن کنید و در تمام کافه‌های مسیر توقف کنید. ادیبورگ یک مقصد رویایی برای کسانی می باشد که قصد دارند تعطیلاتی رمانتیک را بگذرانند.

مراکش،‌ مغرب

یکی از شهر های می باشد که انسان را به کاوش در این شهر جذب می کند. می توان گفت که در ردیف شهر هایی می باشد که ماشین نباید در آن تردد کرد و باید کل شهر پیاده طی کرد (دلیل این کار فشهردگی شهر و زیبایی های آن می باشد). برای دیدنی‌های تاریخی مثل مسجد کوتوبیا، بقایای قصر باهیه و دروازه‌های عظیم به مدینه بروید. در خیابان‌ها، محلی‌های زیادی وجود دارند که غذا می‌فروشند و می‌توانید غذاهایشان مثل رو سمارین (Rue Semmarine) را امتحان کنید.

بوینس آیرس، آرژانتین

بوئنوس آیرس، معروف به «پاریس آمریکای جنوبی»، مکانی فوق‌العاده برای گردشگری تفریحی و فرهنگی است. شما می‌توانید از هر جایی با پای پیاده به موزه‌ها، محله‌ها و پارک‌ها بروید. در منطقه‌ی ریکولتا قدم بزنید و از بیگ بن آمریکای جنوبی و تئاترو کلون دیدن کنید. در مرکز شهر در اونیدا د مایو پرسه بزنید تا ساختمان‌های تاریخی متعددش را ببینید. این خیابان دو میدان اصلی یعنی میدان کنگرسیونال و میدان د مایو را به هم وصل می‌کند.

دوبرونیک، کرواسی

دوبرونیک یکی از میراث جهانی یونسکو و یک مقصد گردشگری بسیار محبوب (به خصوص پس از درخشش در سریال بازی تاج و تخت) است. این شهر بین دریای آدریاتیک و آلپ دیناریک قرار دارد. قسمت قدیمی شهر توسط باروهای قرون وسطایی احاطه شده و درون آن صومعه‌ی فرانسیسکن و قصر اسپونزا قرار دارد.

 

 

منبع : دریاتور