خانه‌های خود را به سلیقه خود رنگ کنید تا متفاوت به نظر برسید. با عفیف گشت همراه باشید تا به دیدن خانه‌های متفاوت و رنگارنگ برویم.

ظاهر بیرونی یک خانه به خوبی خبر از درون آن می‌دهد. اگر می‌خواهید زندگی شاد و متفاوتی داشته باشید از نمای بیرونی خانه‌تان شروع کنید رنگ‌های شاد را آماده کنید و به سلیقه خودتان روح تازه‌ای به آن ببخشید و خانه‌ی ساده و کسل‌کننده خود را به خانه‌ای متفاوت و جالب تبدیل کنید. در این مقاله ۱۰ خانه با رنگ‌آمیزی جالب و زیبا را به شما نشان می‌دهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. خودتان یا با همکاری طراحان سعی کنید تا با کمترین هزینه متفاوت‌ترین طراحی را ایجاد کنید.

این خانه با رنگ متفاوت تیره و سیاهی که دارد و رنگ‌آمیزی درب آن به رنگ صورتی آن را متفاوت و جذاب کرده است. کاشت گل‌های رنگارنگ نیز در کنار خانه زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

این خانه که در لندن قرار دارد به رنگ آبی ملایم رنگ شده است که احساس آرامش خاصی را ایجاد می‌کند.

این خانه در نیواورلئان در یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا قرار دارد که به رنگ‌های متناقض آبی، صورتی، بنفش و سفید رنگ شده است که ممکن است شما را یاد کارتون‌های دوران کودکی‌تان بیندازد.

دیوارهای این خانه به رنگ صورتی ملایم رنگ شده‌اند و سقف آن با آبی کمرنگ رنگ‌آمیزی شده است و ممکن است شما را به یاد خانه‌ی عروسک‌ها بیندازد.

رنگ تیره خانه به رنگ بنفش و رنگ‌آمیزی خطوط کنار پنجره و درب‌ها به رنگ سفید چهره‌ای متفاوت و جذاب برای این خانه در میان درختان ایجاد کرده است.

اگر رنگ‌های شاد را برای دیوارهای خانه‌تان نمی‌پسندید می‌توانید از رنگ‌های تیره استفاده کنید شبیه به این خانه که دیوارهایش به رنگ تیره و سقف آن به رنگ سفید هستند و برای روح بخشیدن بیشتر از گلدان‌های گل در مقابل آن استفاده کرده‌اند.

رنگ توسی شاید کمی خانه را بی‌روح نشان دهد اما اگر درب ورودی آن را اینگونه زرد رنگ کنید قطعا متفاوت‌تر و پرانرژی‌تر خواهد شد.

اگر خانه‌تان در میان انبوهی از درختان با تنه‌های چوبی قهوه‌ای رنگ قرار دارد،‌دیوارهای آن را سبز رنگ‌آمیزی کنید تا بخشی از درختان شود.

اگر قوانین محدودکننده شهری مانع از رنگ‌آمیزی‌های شاد و متفاوت می‌شود می‌توانید رنگ‌های معمولی همچون سفید را انتخاب کنید و کناره‌های پنجره‌ها را با رنگ‌های آرام‌تری رنگ کنید.

استفاده از رنگ‌های خنثی نیز می‌تواند خانه شما را خاص و زیبا کند.

اگر شماهم به دنبال خرق عادت هستید و قوانین شهری محدودکننده‌ای برای تغییر و رنگ‌آمیزی دیوارهای خانه‌تان ندارید کمی فکر کنید و با هزینه کم بهترین رنگ را برای متفاوت کردن خانه‌تان امتحان کنید.