ماه خرداد یعنی بهار کم کم دارد تمام می شود و هوا هنوز هم کمی از لطافت بهارانه اش را حفظ کرده است. گردشگران از نقاط مختلف دنیا سعی می کنند تا فرصت باقی ست خودشان را از زیبایی های این فصل دل انگیز بهره مند کنند. هنوز تعطیلات تابستانی و هجوم گردشگران اصلی به شهرهای معروف توریستی شروع نشده پس خیلی از گردشگران ماه خرداد را ماه مناسبی برای سفر می دانند. عفیف گشت در این پست پیشنهادهایی برای سفر خرداد ماه شما دارد، ما را همراهی کنید.

به دور از کمربند طوفان و تندباد خودتان را غرق در آفتاب کارائیب کنید

سه جزیره آروبا، بونیر و کوراسائو در دریای کارائیب در آنسوی سواحل شمالی ونزوئلا قرار دارند و با اینکه از نظر جغرافیایی در آمریکای جنوبی هستند اما از اوایل قرن ۱۷ از جزایر کشور هلند به شمار می آیند. ژوئن (خرداد) فصلی مناسب برای آمدن به این جزایر هست چون فصل های شلوغ گردشگری هنوز شروع نشده و آب و هوایی دل انگیز انتظار شما را می کشد. این جزایر برعکس دیگر جزایر کارائیب در خارج از کمربند طوفان وتندباد هستند و در این موقع از سال محل بسیار امنی هستند. از طرفی قیمت ارزان هتل ها و سواحل خلوت تر مطمئنا سفر شما را لذت بخش تر می کنند. شاید بپرسید در این جزایر کدام سواحل بهتر هستند، از ساحل ایگل در جزیره آروبا که بسیار مورد علاقه زوج های جوان است تا تفریحگاه های ساحلی جنوب غرب در کوراکائو، در همه جا با سواحل باشکوه روبرو می شوید. هر کدام از این سه جزیره ویژگی های مخصوص به خودشان را دارند اگر به شب های سرزنده و شاد علاقه دارید به آروبا بروید، اگر تماشای مناظر حیرت آور زیر آب و غواصی را دوست دارید جزیره بونیر را انتخاب کنید و اگر غذاها و فرهنگ متاثر از کشور هلند را می خواهید سفری به جزیره کوراسائو ترتیب دهید و پایتخت رنگارنگش، ویلمستاد را کشف کنید.

در آب های گرم، فیروزه ای و زلال موزامبیک غواصی کنید

مجمع الجزایر بازاروتو با دیگر مقاصد گردشگری اقیانوس هند در رقابیتی تنگاتنگ است اما در این جزیره وقتی در آغاز یک صبح دل انگیز خرداد ماه با پای برهنه به ساحل می روید و ماسه های ابریشمی ساحل را لمس می کنید و یا خیره به ماهی های رنگارنگش نگاه می کنید در حال تجربه لذتی وصف نشدنی هستید. بیشتر قسمت های این ۵ جزیره که در آنسوی سواحل جنوب شرقی موزامبیک قرار دارند به پارک ملی تبدیل شدند و در آن ها دلفین ، فیل دریایی، لاک پشت دریایی و حدود ۲۰۰۰ گونه های مختلف ماهی زندگی می کنند. اینجا بهشت غواصان و هر کسی است که در جست و جوی گذراندن تعطیلات ساحلی متفاوت است.

زودتر از دیگر گردشگران خودتان را به جزیره مدیترانه ای ساردینیا در ایتالیا برسانید

ساردینیا دومین جزیره بزرگ ایتالیاست که محبوبیتش را مدیون سواحل خیال انگیزش است. در هیچ جای دیگری از مدیترانه نمی توانید آب هایی تا این حد فیروزه ای و ساحلی تا این حد زیبا با ماسه های سفید پیدا کنید. شاید معروف ترین جاذبه توریستی و تفریحگاه ساحلی این جزیره Costa Smeralda باشد اما تا دلتان بخواهد جاهای زیبای دیگری هم برای تفریحات شاد دارد که ژوئن (خرداد) با آب و هوای رویاییش زمانی مناسب برای لذت بردن از آن هاست.