یکی از بهترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در طول ماه مبارک رمضان، دبی است زیرا شهر در این مدت به طرز آرامش‌بخشی خلوت است و خبری از هیاهو در آن نیست. ضمناً به خاطر ماه مبارک رمضان قیمت همه‌چیز در دبی ارزان می‌شود. علاوه بر همه این‌ها، دبی در ماه رمضان شکل دیگری از خودش را نشان می‌دهد که برای ما ایرانیان به‌عنوان جمعیتی مسلمان جذابیت خاصی دارد. یکی از این اشکال نمایشگاه‌ها و رخدادهای مختلف دبی است و دیگری هم لذت خوردن سحری و افطاری در این کلان‌شهر که بیشتر به آن اشاره خواهیم کرد. توصیه می‌کنیم که حتماً در طول ماه رمضان به دبی بروید، اگر عید فطر را هم آنجا بودید که چه‌بهتر.

لذت افطاری و سحری

یکی از جنبه‌های زیبای دبی در ماه رمضان، خوردن غذاهای متنوع برای افطاری و سحری است. برای سحری و افطاری خوردن آن‌قدر مکان‌های مختلف با غذاهای رنگارنگ وجود دارد که اگر کل ماه رمضان را هم در دبی بگذرانید، باز نمی‌توانید همه این غذاها را امتحان کنید (توصیه می‌کنیم حتی یک وعده را هم از دست ندهید). عفیف گشت فهرستی از رستوران‌ها و مکان‌های دبی را برای خوردن افطاری و سحری تهیه‌کرده است تا انتخاب برای شما راحت‌تر باشد.

با ما همراه باشید

رستوران «جیاردینو»

این رستوران که در هتل «ورساچه» دبی قرار دارد، علی‌رغم اسم‌ورسم ایتالیایی‌اش، کاملاً با غذاهای محلی دبی آشناست و همین مسئله باعث محبوبیت آن بین افراد بومی شده است. فهرست بلند بالایی از غذاهای عربی، هندی و ایتالیایی روز میزهای این هتل است. انواع غذاهای دریایی، خوراک، گوشت بره آرام‌پز شده به همراه برنج و کباب‌پز در این رستوران یافت می‌شود.

رستوران «مورا»

«مورا» شناخته‌شده‌ترین رستوران ترکیه‌ای دبی است که در طبقه 71 هتل «ماریوت» در خیابان شیخ زائد قرار دارد. نکته منحصربه‌فرد این رستوران علاوه بر غذاهای لذیذ ترکی، نمای شگفت‌انگیز غروب آفتاب در زمان افطار است.

سالن «الجود»

این سالن غذاخوری که در هتل «وستین» دبی در خیابان «الهبتور» قرار دارد، به شکل بازارهای سنتی کشورهای خاورمیانه طراحی شده است. روی میزها قهوه‌جوش‌های عتیقه و فانوس‌هایی قرار دارند که فقط در بازار مراکش یافت می‌شوند. فضاهای غذاخوری مجزا هستند. غذاهای سنتی عربی جلوی چشم مشتری‌ها پخت می‌شوند. خرمای تازه، باقلوا، آب‌میوه و هر چیزی که فکرش را بکنید در این رستوران یافت می‌شود.

رستوران «زهیرا»

«زهیرا» در هتل «اِیچ» دبی قرار دارد. سرآشپز لبنانی-استرالیایی این رستوران یکی از شناخته‌شده‌ترین سرآشپزهای دبی است. منوی رستوران به‌صورت هفتگی در طول ماه رمضان تغییر می‌کند. شاه‌میگو، ماهی سالمون، انواع مختلف سالادهای سبزیجات، گوشت اردک، تنقلات و خوراکی‌های ترکی از موارد جذاب «زهیرا» است.

«باب‌الشمس»

تفرجگاه صحرایی «باب‌الشمس» در حاشیه جنوبی دبی قرار دارد. این تفرجگاه روی تپه‌های شنی ساخته شده است. جدا از لذت افطار کردن با سبک زندگی صحرایی، غذا خوردن در چادر، مراسم زنده کاروان گردانی با شتر و رقص با آتش از جاذبه‌های این رستوران است.

چادر «اساطیر»

سالن «اساطیر» یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین مکان‌های دبی در ماه رمضان است که در هلال نخل دبی واقع شده است. این سالن (چادر) 2400 مترمربع وسعت دارد و از سقف آن بیش از 700 چراغ آویزان است که فضایی معنوی و عرفانی را ایجاد می‌کند. غیر از لذت تجربه غذاهای سنتی عربی، میزهای مخصوصی هم برای بازی (شطرنج و تخته‌نرد) در اساطیر وجود دارد.

«المجلس»

یکی از بزرگ‌ترین سالن‌ها و رستوران‌های دبی برای خوردن سحری و افطاری «المجلس» است. «المجلس» در «مدینه جمیرا» قرار دارد. گنجایش این سالن 1000 نفر است. البته ناگفته نماند برای کسانی که دوست دارند از قبل جا رزرو کنند، فضاهای شخصی هم در این بنا تعبیه شده است. نقطه تمایز آن هم ساعت کاری است که از افطار تا سحر ادامه دارد.

«قصرالسلطان»

«قصرالسلطان» یکی از رستوران‌های سنتی دبی است که در جنوب شهر قرار دارد. سلف‌سرویس این سالن به شکل بازارهای سنتی شرقی طراحی شده است. غذاها به‌صورت زنده و جلوی مشتری‌ها طبخ می‌شوند و بهتر از همه نمایش سفری در زمان اجرا می‌شود که روند تحول دبی از دهکده‌ای کوچک به یک کلان‌شهر را نشان می‌دهد.