دبی مال بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان است که در دبی و در جوار برج خلیفه قرار دارد و به دلیل جاذبه‌های فراوان در کانون توجه گردشگران است. آیا می‌توان در این مرکز خرید باشکوه و مجلل با حداقل هزینه یا حتی رایگان گردش کرد؟ با عفیف گشت همراه باشید.

دبی مال با برخورداری از بیش از ۱۰۰۰ فروشگاه و امکانات تفریحی متفاوت مانند پیست اسکی، سالن سینما و … تجربه متفاوت و هیجان انگیزی از خرید را حتی نسبت به سایر مراکز خرید امارات مانند ابوظبی، شارجه، عجمان، فجیره، ام القیوین و راس الخیمه را برای گردشگران رقم می‌زند. به جرات می‌توان دبی مال را یکی از مراکز خرید و تفریحی منحصربفرد در خاورمیانه نامید، زیرا سالانه میلیون‌ها گردشگر از اقصی نقاط جهان برای خرید و تفریح روانه این مرکز باشکوه می‌شوند، ولی نکته قابل توجه اینکه بخشی از امکانات موجود در این مجتمع برای عموم رایگان است و به راحتی می‌توان بدون پرداخت هزینه از آن‌ها استفاده کرد.

خیابان مد (Fashion Avenue)

خیابان مد فضایی در حدود ۴۴۰۰۰۰ مترمربع است که اغلب پیشگامان عرصه مد در زیر یک سقف در کنار هم گرد آمده‌اند و می‌توان نمایش‌های مد و لباس را نیز مشاهده کرد. علاوه بر این، بهترین و شیک‌ترین اقلام برترین برندهای طراحان دبی را نیز می‌توان از اوت‌لت‌های برندهای حاضر در مجموعه تهیه کرد. در کنار این موارد، محصولات برندهای جهانی مانند آرمانی (Armani)، گوجی (Gucci) و شانل (Channel) نیز در این مجموعه حضور دارند.

دایناسور ۱۵۵ میلیون ساله

اگر علاقه‌مند به زندگی دایناسورها و موجودات ماقبل تاریخ هستید، پس حتما فرصت بازدید از دبی مال را از دست ندهید؛ زیرا در این بخش از دبی مال اسکلت دایناسوری ۱۵۰ میلیون ساله در انتظار شما است.

برج خلیفه

برج خلیفه – بلندترین ساختمان جهان – یکی از نمادهای دبی است که در مجاورت دبی مال قرار دارد. اگر کمی خوش شانس باشید می‌توانید با پرداخت مبلغی تا با آسانسورهای سریع السیر بالای برج رفته و منظره پانورامای بی‌نظیری از شهر و صحرای عربستان را مشاهده کنید.

فواره‌های موزیکال دبی

هر روزه هزاران گردشگر در کنار دریاچه مصنوعی دبی مال و برج خلیفه برای تماشای رقص فواره‌ها گرد هم جمع می‌شوند تا از این نمایش نفس‌گیر لذت ببرند. این نمایش یاعت ۷ عصر آغاز شده و هر بخش آن ۵ دقیقه (مدت آهنگ) طول می‌کشد و سپس این روند هر نیم ساعت یکبار با پخش یک آهنگ ادامه می‌یابد.

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی منزلگاه بیش از ۳۳۰۰۰ ماهی و موجود دریایی است و تماشای این موجودات زیبا از نزدیک تجربه بسیار جالبی برای گردشگران و به ویژه کودکان است.

پارک موضوعی سگا ریپابلیک (Sega Republic)

سگا ریپابلیک را می‌توان بهشت علاقه‌مندان و طرفداران بازی‌های کامپیوتری نامید، زیرا در این مرکز انواع متنوعی از گیم‌ها و بازی‌ها برای تفریح و سرگرمی گردشگران وجود دارد. برای ورود به این بخش نیازی به پرداخت هزینه وردی نبوده و فقط باید برای استفاده از هر دستگاه وجه مشخصی پرداخت کرد.

آبشار انسانی

این نقطه از دبی مال اغلب محل تجمع و ملاقات گردشگران است و دارای منظره شگفت انگیزی است که می‌توان آن را از هر چهار طبقه دبی مال مشاهده کرد.

فرقی نمی‌کند که شما گردشگری اهل خرید و بازارگردی یا صرفا علاقه‌مند به بازدید از مکان‌های معروف و تاریخی باشید، در هر صورت بازدید از دبی مال و برج خلیفه به عنوان نمادهای دبی خاطره خوش و هیجان انگیزی را در ذهنتان رقم خواهد زد.