ارمنستان گستره‌ی وسیعی از تنوع طبیعی را در خود جای داده است. با عفیف گشت همراه باشید تا برنامه تور ارمنستان را مشاهده کنیم.

بهترین فصل برای سفر به ارمنستان فصل بهار است. فصلی که مملو از گل و شکوفه شده است. صدای پرندگان در سرتاسر شده شنیده می‌شود و میوه‌های رنگارنگ و رسیده هر لحظه شما را صدا می‌زنند.
روز اول؛ گشت در ایروان

بعد از فرود در فرودگاه بین‌المللی ایروان، رهسپار هتل خود شوید و اندکی به استراحت بپردازید.

با راهنمای انگلیسی زبان، روز اول خود را به بازدید از جاذبه‌های اصلی ایروان ارمنستان اختصاص دهید. جاذبه‌های بی‌نظیری اعم از: مجسمه‌ی مادر که بر فراز کوهی با منظره‌ی شهر، مانند مادری ناظر کودک خود است، مجموعه‌ی کاسکاد، میدان زیبایی با مجسمه‌های مدرن و چندین جاذبه‌ی دیگر.

در حین عبور از خیابان شمالی شاهد آپارتمان‌ها و مغازه‌های مدرن شهر خواهید بود و در انتها به میدان پر زرق و برق جمهوری خواهید رسید. همچنین نظاره‌گر ساختمان ملی اپرا و تئاتر باله خواهید بود.

سپس اجازه دهید موسیقی «جز» (Jazz) در کلوپ «مزو» (Mezzo) تا آخر شب گوش‌هایتان را نوازش کند.

به هتل برگردید.
روز دوم؛ روستای «گارنی»

صبحانه را در هتل میل کنید. بعد از صبحانه راهی روستای «گارنی» شوید و شاهد فرهنگی متفاوت و یکتا باشید. معبد بت پرستی «گارنی» که محل سکونت تابستانی پادشاه ارمنستان بوده است در این روستا قرار دارد.

در دره‌ها و فراز و نشیب‌های «گارنی» با اتوموبیلی آف‌رود به وجد آیید و روح و جلای طبیعت ارمنستان را ستایش کنید.

مقصد بعدی کوه‌های «هاتیس» (Hatis) هستند، با ارتفاعی ۲۵۲۸ متری از سطح دریا.

در راه برگشت توقفی برای نهار داشته باشید و هنر نان لواش پختن ارمنی‌ها را بسنجید.

به ایروان برگردید. عصر در اختیار خودتان هستید. از رستوران گرفته تا سینما، انتخاب‌های زیادی دارید.
روز سوم؛ «تاتو» (Tatev) و پل شیطان

بعد از صبحانه ماجراجویی هیجان‌انگیزی منتظر شما خواهد بود. شما به منطقه (Syunik) راهی خواهید شد. در طول مسیر به تحسین سنگ‌های قرمز مشهور اطراف بپردازید تا به «تاتو» برسید؛ طولانی‌ترین تلکابین دوطرفه‌ی دنیا. این تلکابین که نامش در کتاب گینس نیز به ثبت رسیده، به شما ۱۲ دقیقه پرواز بر بالای رودخانه‌ را پیشنهاد می‌کند. با ثبت عکسی در این مسیر ۱۲ دقیقه‌ای می‌توانید رکورد لایک‌های اینستاگرام خود را جابجا کنید.

پل شیطان دقیقا پایین «تاتو» قرار دارد؛ دره‌ای ۵۰۰ متری که به حق جزو عجایب ارمنستان به حساب می‌آید. در طول هزاران سال، باد و آب، گدازه‌های سنگ‌شده را صاف و صیقلی کرده‌اند و به یکی از زیبایی‌های طبیعت تبدیل کرده‌اند. عرض این پل طبیعی ۶۰ متر و طول آن ۳۰ متر است.

به ایروان برگردید.
روز چهارم؛ کوه «آرگاتس»

روز چهارم خود را به کوهنوردی اختصاص دهید. کوه «آرگاتس» مجتمعی از آتش‌فشان‌ها است. این کوه در بالاترین نقطه‌ی ارمنستان قرار دارد و بر همه چیز اشراف دارد.

این آتش‌فشان در دوره‌ی پلیستوسن (عهد چهارم زمین‌شناسی) فعال بوده است. سنگ‌های سرد شده در اطراف این کوه کاملا نمایان هستند.

در پایین کوه «آرگاتس» دریاچه‌ای معرف به دریاچه‌ی سنگی قرار گرفته است. این دریاچه‌ از سنگ و یخ پوشیده شده است و ۳۱۹۰ متر از سطح دریا بالاتر است.

به ایروان برگردید.
روز پنجم؛ دریاچه‌ی «سوان» (Sevan)

مقصد روز پنجم مروارید آبی ارمنستان لحاظ می‌شود، دریاچه‌ی «سوان». این دریاچه‌ی کوهستانی که ۵ درصد از سطح کل ارمنستان را شامل می‌شود، ۲ هزار متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. در یک روز صاف و آفتابی، آب دریاچه فیروزه‌ای رنگ خواهد بود. شبه جزیره مشهور‌ترین نقطه‌ی دریاچه است. در «سوان» می‌توانید با قایق به تور بروید و ماهی تازه کباب کنید.

به ایروان برگردید. اگر دنبال آرمش می‌گردید می‌توانید در مرکز تفریحی «پلی سیتی» (Play City) در آرامش باشید.
روز ششم

در هتل صبحانه میل کنید.

قبل از اعزام می‌توانید سری به بازار میوه و سبزیجات بزنید و طعم لذیذ میوه‌ی خشک‌شده را بچشید.

به سمت فرودگاه حرکت کنید.