افرادی که کارت اقامت کانادا را دارا هستند و اعتبار PR آنها در زمانی که در خارج از کانادا هستند، تمام می شود و هم چنین کسانی که برای اقامت اقدام کرده اند اما هنوز PR شان را دریافت نکرده اند باید برای ورود مجدد به خاک کانادا درخواست ترول داکیومنت نمایند.

مدارک موردنیاز جهت ارائه درخواست ترول داکیومنت:

    اپلیکیشن فرم تکمیل و امضا شده IMM 5524  و در صورت نیاز، فرم وکالتنامه IMM 5476
    واریز مبلغ موردنظر درخارج از کانادا
    یک نامه خطاب به سفارت که در آن وضعیت فعلی و دلیل ترک خاک کانادا شرح داده شده باشد.
    دو عدد عکس رنگی زمینه سفید ۵٫۳ در ۵٫۳ )فاصله چانه تا بالای سر باید بین ۵۳ تا ۵۳ میلیمتر باشد.) نام و تاریخ تولد متقاضیان باید در پشت عکس ها درج شوند.
    تمامی پاسپورت ها و مدارک سفر پنج سال اخیر.

مدارک اقامت شما در کانادا، شامل نامه لندینگ یا تاییدیه PR یا گزارش پلیس مبنی بر مفقود یا دزدیده شدن مدارک فوق، مدارک شغلی، مدارک مالی، فرم های Revenue Canada Notice of Assessment، گواهی دریافت خدمات دولتی کانادا، اجاره نامه ، قبوض پرداختی، قرارداد خرید خانه و …

اگر شما به همراه فرد مقیم یا شهروند کانادا سفر می کنید، ارائه مدارک زیر الزامی است:

    سند ازدواج
    گواهی تولد یا حضانت فرزند
    پاسپورت های پنج سال اخیر فرد کانادایی
    گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
    کلاب ممبرشیپ
    مدارک شهروندی فرد کانادایی شامل تاریخ شهروند شدن و یا مدارک احراز اقامت فرد دارنده PR

اگر خارج از کانادا ولی برای یک کارفرمای کانادایی کار می کنید، ارائه گواهی اشتغال به کار مهر و امضا شده با درج سمت و عنوان شغلی، ماهیت کار و ارتباط آن با بازار کانادا، جزئیات قرارداد، تاییدیه ای که نشان دهد این شغل به منظور احراز شرایط اقامت شما ساخته نشده است، الزامی است. هم چنین می توانید جواز کسب، روزنامه رسمی، قرارداد شراکت، نامه نمایندگی، گزارش های سالیانه، مدارک پرداخت مالیات، T4 و فیش حقوقی را ضمیمه کنید.

مدارک نشان دهنده تمایل شما برای حفظ اقامت کانادا.

فرزندان زیر ۳۳ سال که به تنهایی سفر می کنند، باید اطلاعات ولی خود و اجازه نامه کتبی آنها را ارائه دهند. بچه هایی که با یکی از والدین یا قیم خود سفر می کنند، باید حضانت نامه و یا اجازه نامه کتبی والد دیگر را ارائه دهند.

توجه نمایید که در این مرحله فقط کپی مدارک را تحویل سفارت دهید چراکه اصل مدارک به شما باز نخواهد گشت. پس از ارسال این مدارک، تصمیم گیری سفارت در خصوص پرونده از طریق ایمیلی که در اپلیکیشن ذکر کرده اید به شما اطلاع داده می شود. در صورت رد درخواست از شما خواسته می شود که یا از وضعیت  permanent  resident انصراف دهید و یا درخواست اعتراض دهید. اگر با درخواست شما موافقت شود باید اصل پاسپورت خود را به انضمام ایمیل ارسالی از سفارت پیکاپ نمایید.