پس از برجام و با گشایش های سیاسی که در روابط بین ایران و غرب حاصل شد، مسئولان کشور تصمیم به نوسازی ناوگان نسبتا فرسوده هوایی کشور گرفتند.
این بار از آنتونوف و توپولوف که عمدتا نگرش منفی نسبت به آنها در بین مردم وجود دارد، خبری نبود و در اقدامی سنجیده هواپیماهای تولید ایرباس برای این نوسازی انتخاب شدند.
در قرارداد منعقد شده با ایرباس این کمپانی چندملیتی متعهد شد که در بازه زمانی تعیین شده ۱۱۴ فروند انواع هواپیمای مدرن از جمله ۱۲ فروند A380 غول پیکر را در اختیار ناوگان هوایی ایران قرار دهد.
با رسانه ای شدن این موضوع، رقیب اصلی ایرباس یعنی بوئینگ بیکار ننشسته و سعی کرد که خود را وارد ماجرا کند.
به همین دلیل در ماه آوریل نمایندگانی از سوی این کمپانی وارد کشور شدند تا رایزنی هایی را در این باره با مسئولان مربوطه داشته باشند. بنا به گفته یکی از مقام های ایرانی بوئینگی ها پیشنهاد فروش سه مدل را به ایران ارایه کرده اند که عبارتند از ۷۳۷، ۷۸۷ و ۷۷۷.
طبق گزارش های اخیر منتشر شده بین ایران و بوئینگ تفاهم اولیه به دست آمده است؛ بنابراین بعید نیست که در آینده نزدیک در کنار هواپیماهای ایرباس، هواپیماهای بوئینگ نیز در ناوگان هوایی کشور به خدمت گرفته شوند. در این نوشتار قصد داریم به معرفی کلی بوئینگ ۷۷۷ بپردازیم.

بوئینگ ۷۷۷

۷۷۷ یکی از بزرگ ترین هواپیماهای مسافربری جهان است که توانایی جابجایی ۳۱۴ الی ۵۵۰ مسافر را تا مسافت حداکثر ۱۷۵۰۰ کیلومتری داراست.

این هواپیما اولین هواپیمای تجاری است که کلا با نرم افزارهای کامپیوتری طراحی شده و هشت ایرلاین اصلی جهان در توسعه آن نقش داشته اند.

marquee-777خصوصیات ظاهری بارز ۷۷۷ عبارتند از قطر بسیار بزرگ تر موتورهای توربوفن در  مقایسه با موتور سایر هواپیماها، ۶ چرخ در هر یک از سازه های فرود، بدنه کاملا دایره ای شکل و دم تیغه ای.

2-boeing-777

پروژه بوئینگ ۷۷۷ تقریبا از اوایل دهه ۹۰ میلادی کلید خورد و پس از طراحی و ساخت، نخستین پرواز خود را در ژوئن ۱۹۹۴ تجربه کرد.

3-boeing-777

حدود یک سال بعد و در ژوئن ۱۹۹۵ یونایتد ایرلاینز که یکی از آن هشت شرکت هواپیمایی دخیل در پروژه بود، این هواپیمای پهن پیکر را وارد خطوط هوایی خود کرد تا زمینه ساز موفقیتی بزرگ برای کمپانی بوئینگ شود؛ چرا که از آن تاریخ تاکنون این شرکت آمریکایی ۱۸۹۷ سفارش برای خانواده ۷۷۷ دریافت کرده است.

4-boeing-777

از این تعداد تابحال ۱۴۰۱ فروند تحویل داده شده و بقیه سفارش ها در صف ساخت و تحویل قرار دارند.

طبق انتظار این هواپیما رقبای ایرباسی را روبروی خود می بیند. یکی از این رقبا خانواده A330 است که مثل ۷۷۷ از نیمه های دهه ۹۰ پروازهای تجاری خود را شروع کرده است.

5-boeing-777

از آن تاریخ ۱۴۴۸ سفارش برای رقیب ایرباسی ثبت شده که ۱۲۷۹ فروند تاکنون به خطوط هوایی متقاضی تحویل داده شده اند.

رقیب دیگر که بسیار هم تازه نفس است A350 XWB نام دارد. این هواپیمای جدید از ژانویه ۲۰۱۵ وارد خطوط هوایی شده و فقط ۲۴ دستگاه از آن ساخته شده است.

6-boeing-777

در طول بیش از دو دهه خدمت رسانی در خطوط هوایی، ۷۷۷ در ۱۴ مورد دچار سانحه شده و در مجموع باعث مرگ ۵۴۰ نفر شده است.

البته از این تعداد کشته، ۲۲۷ مسافر و ۱۲ خدمه مربوط به هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی است که در سال ۲۰۱۴ از صفحه رادارها محو شد.

7-boeing-777

همچنین ۲۹۸ جان باخته هواپیمای خطوط هوایی مالزی که بر فراز آسمان اوکراین مورد اصابت موشک قرار گرفت، در این آمار تلفات لحاظ شده اند.

چنانچه این دو سانحه تلخ را استثنا در نظر بگیریم، ۷۷۷ در طول سالیان سال فقط باعث کشته شدن ۳ مسافر شده است.

8-boeing-777

این حادثه نسبتا خفیف در جولای ۲۰۱۳ در فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو رخ داد و در آن بوئینگ ۷۷۷ متعلق به خطوط هوایی آسیانا هنگام فرود دچار سانحه شده و آتش گرفت، در این حادثه از ۳۰۷ سرنشین، متاسفانه سه تن جان خود را از دست دادند.

ظرفیت حداکثر سرعت برد پروازی قیمت
بوئینگ ۷۳۷ بین ۸۵ الی ۲۲۰ ۸۷۶ کیلومتر در ساعت ۲۸۵۰ الی ۱۰۲۰۰ کیلومتر ۳۲ الی ۱۰۱ میلیون دلار
بوئینگ ۷۸۷ بین ۲۴۲ الی ۴۲۰ ۹۵۶ کیلومتر در ساعت ۱۲ الی ۱۴ هزار کیلومتر ۲۲۴ الی ۳۰۶ میلیون دلار
بوئینگ ۷۷۷ بین ۳۱۴ تا ۵۵۰ ۹۴۵ کیلومتر در ساعت ۱۷۵۰۰ کیلومتر ۲۶۰ الی ۳۲۰ میلیون دلار

آنچه که اهمیت دارد آینده نگری، تدبیر و جلوگیری از حوادث غم انگیزی است که هر از گاهی خانواده های مسافرین هوایی را داغدار کرده و باعث بی اعتمادی به این صنعت در کشورمان می شود.

9-boeing-777

نوسازی ناوگان اقدامی بسیار مهم است که تعلل در آن هر لحظه می تواند منجر به خبری تلخ برای یک ملت شود.