بیروت پایتخت و بزرگترین شهر کشور لبنان می باشد که دارای یکی از مشهورترین بندرهای دریای مدیترانه است. این شهر یکی از کهن ترین شهرهای جهان می باشد که همواره مورد توجه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا قرار گرفته است. عفیف گشت  در مطلب زیر قصد دارد دیدنی ترین مکان های این شهر زیبا که به عنوان عروس خاورمیانه شهرت دارد را به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با دیدنی های بیروت آشنا شوید؛

 

در بیروت از چه جاهایی دیدن کنیم؟

1- مسجد محمد امین (Al-Amin Mosque)

این مسجد در مرکز شهر بیروت قرار دارد که از مسجد آبی استانبول الهام گرفته شده است. نام دیگر این مسجد، مسجد آبی است. رفیق حریری نخست‌وزیر پیشین لبنان این مسجد را در ادامه کارهایی که برای بازسازی شهر بیروت انجام داده بود ساخت.

2- کلیسای جامع سنت جورج مارونی (Saint George Maronite Cathedral)

این کلیسا به سک معماری نئوکلاسیک می باشد که ساخت کلیسا به قرن 12 میلادی می رسد (منبع بیان اینکه کلیسا در قرن 12 ساخته شده مشخص نیست) اما بین سال های 1884 تا 1894 به طور کامل ویران و دوباره ساخته شد. مکان این کلیسا در مرکز شهر بیروت در میدان ساعت می باشد.

3- بعلبک (Baalbek)

شهری باستانی در میان آثار برجسته یونسکو که در فاصله دو ساعت و نیمی شهر بیروت واقع شده است. این معبد را می توان یکی از آخرین آثار باستانی یونانیان دانست. درهای این معبد هفت روز هفته از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به روی بازدید کنندگان باز می باشد.

4- سوق الطیب (Souk El Tayeb)

یک مکان بسیار عالی برای استراحت، به دور از ترافیک و شلوغی. در این منطقه شما می توانید طیف گسترده ای از کافی شاپ ها، رستوران ها و مغازه ها را ببینید. هر شنبه صبح این مکان پر می شود از کشاورزانی که محصولات خود را برای فروش می آورند. اگر به دنیال صنایع دستی لبنان هستید حتماً به این منطقه بروید.

5- کورنیش (Corniche)

مکانی تفریحی در منطقه مرکزی بیروت با ردیف درختان نخل و فروشگاه های کوچکی برای خرید چای، قهوه و … . شما می توانید در این خط ساحلی به تماشای آفتابی بنشینید که در پشت کوه هایی رو به روی شما در حال غروب کردن است.

6- صخره‌های کبوتر / صخره های روشه (Raouche / Pigeon Rocks)

این صخره ها نام های گوناگونی مانند صخره های کبوتر، صخرهای عشق و صخره های روشه را دارد که در غربی ترین بخش شهر بیروت واقع شده اند. این منطقه در هنگام غروب آفتاب بهترین مکان برای تماشا می باشد.

7- میدان شهدا (Martyrs’ Square)

یادبودی برای کشته شدگان دوران عثمانی. در زمان جنگ داخلی این میدان شهر را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم کرده بود. امروزه بیشتر با عنوان بخش بندی مسلمانان و مسیحیان شناخته می شود.

8- حمام های رومی (Roman Baths)

بقایای حمامی در مرکز شهر بیروت که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. حمام به چهار بخش مجزا تقسیم می گردد که امروزه یکی از بخش های آن مخصوص برگزاری نمایش ها و کنسرت ها می باشد.

9- بیبلوس (Byblos)

مکانی برای کشف گذشته بیروت که در فاصله 40 دقیقه ای با شهر. بیبلوس یکی از قدیمی ترین مکان های فنیقی ها می باشد. در این سایت میراث جهانی یونسکو بخش هایی از قلعه جنگ های صلیبی و مسجدی قابل دیدن است.

10- موزه ملی بیروت (The National Museum of Beirut)

موزه اصلی کشور لبنان که مکانی برای گنجینه های بزرگ لبنان می باشد. در این موزه نزدیک به 100 هزار اثر باستانی قرار دارد که در دید عموم قرار می گیرد. این موزه در زمان جنگ داخلی لبنان ویران شد و در سال 2011 به طور کامل دوباره بازسازی شد.

منبع: wowtravel.me