مکان هایی در دنیا وجود دارد که انسان ها را به گونه ای به خود جلب می کنند که به فکر هیچ چیز دیگر به جز تماشای زیبایی ها منطقه نمی باشید. این مناظر رویایی هر فردی را جذب می کند. عفیف گشت در مطلب زیر قصد دارد شما را با این مناظر زیبا و دیدنی آشنا کند.

با ما همراه باشید تا این مناظر برتر را ببینید؛

 

چند نمونه از برترین مناظر دنیا

1- نیوزلند (New Zealand)

کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است، این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده. محیط زیست زلاندنو با جانوران و گیاهان منحصربفرد خود از تمام نقاط دنیا متمایز است. این سرزمین حدود ۸۲ میلیون سال است که از خشکی های دیگر کره زمین جدا افتاده و این خود سبب شده تا منظره هایی رویایی و بکری در این منطقه به وجو آید.

2- کیمبرلی (Kimberley)

منطقه ای (شهر) در آفریقای جنوبی که به دلیل دارا بودن معادل طلا مشهور شد و شهری در منطقه ساخته شد. رودهایی که در منطقه وجود دارد سبب به وجود آمدن پوشش گیاهی و صخره هایی بی نظیر شده اند. اگر به دنبال تماشای منظره ای ویژه هستید به این شهر سفر کنید.

3- قطب جنوب (Antarctica)

مکانی برای تماشای زیبایی های بی حد و حصر، با پرواز بر روی این منطقه می توان گفت با شکوه ترین منظره های طبیعی را می بینید، منظره هایی با وسعتی از برف و یخ و صخره.

4- خطوط نازکا (Nazca Lines)

مجموعه‌ای از خطوط در صحرای نازکا (یک دشت بایر). این دشت بزرگ که در پرو قرار دارد یکی از عجیب ترین مناطق زمین می باشد. خطوط با برداشتن سنگ ریزه‌هایی با پوشش اکسید آهن که سطح صحرای نازکا را پوشانده، ساخته شده‌. در جاهایی که این سنگفرش برداشته شده، تضادی با رنگ روشن سطح زیری بوجود می‌آمد.

5- ماسایی مارا (Maasai Mara)

پارک ملی و ذخیره گاه ماسایی مارا یک زیستگاه بزرگ جانوری و گیاهی در کنیا می باشد. ماسایی مارا در سطح بین‌المللی به واسطه جمعیت استثنایی شیرهای معروف به شیر ماسای، پلنگ آفریقایی و یوزپلنگ تانزانیا شهره است. این منطقه هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند، تماشای حیوانات وحشی در طبیعت بکر این پارک منظره ای زیبا را به وجود می آورد.

منبع: www.traveller.com