در سراسر کشورهای دنیا معمولاً شهرهایی وجود دارند که دارای جمعیت کم ولی جذابیت های فراوان می باشند، این شهرها از نظر فرهنگی، دیدنی و دیگر جاذبه ها در میان مردم آن کشور از شهرت بالایی برخوردار می باشند. عفیف گشت در مطلب زیر قصد دارد به شما جالبترین و جذاب ترین شهرهای کوچک دنیا را معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این شهرهای کوچک آشنا شوید؛

 

13 شهر کوچک و جذاب دنیا

13- سیدی بو سعید، تونس (Sidi Bou Said, Tunisia)

این شهر کوچک بابت معماری منحصر خود از شهرت بالایی در میان گردشگران برخوردار است، هر ساله مسافران زیادی برای تماشای خانه های سفید و آبی و سبک شهر به این منطقه سفر می کنند. ساحل این شهر یکی از آرام ترین مکان های دنیا می باشد.

12- بایبری، انگلستان (Bibury, England)

این شهرک جمعیتی در حدود 700 نفر دارد که در شهرستان گلاسترشر واقع شده است. کلبه های سنگی شهر در قرن 17 ساخته شده که از شهرت جهانی برخوردار هستند.

11- سنک‌تِر، ایتالیا (Cinque Terre, Italy)

شهرکی در خط ساحلی ریویرا که دارای خانه هایی رنگارنگ که بر روی یک شیب ساخته شده اند. دولت ایتالیا برای از بین نرفتن این سرمایه گردشگری این منطقه را در ردیف پارک های ملی قرار داده است.

10- جیتهورن، هلند (Giethoorn, Netherlands)

روستایی بدون ماشین در هلند. شهرت این شهر بابت مسیرهای پیاده روی، کانال های آب، خانه هایی به سبک کاخ های می باشد. این روستای در منطقه بارک ملی Weerribben-Wieden قرار دارد. در این روستا یا شهر کوچک هر خانه برای خود یک جزیره می باشد.

9- گورمه، ترکیه (Göreme, Turkey)

دره گورمه و پناه‌گاه‌های ساخته شده در صخره‌های آن، آثاری به جای مانده از زیست‌گاه‌ها، خانه‌ها و روستاهای مردم غارنشین و شهرهای زیرزمینی دوران Iconoclasitic است. شهرت شهر بابت شکل صخره ها و خانه های منطقه می باشد.

8- هویی‌آن، ویتنام (Hoi An, Vietnam)

شهری بندری با نشانه هایی باستانی در کشور ویتنام. به گفته بسیاری تعداد فانوس های این شهر از مردمان آن بیشتر است. معماری شهر ترکیبی از خانه های چوبی به سبک چینی ها و معماری دوران استعمار فرانسه می باشد.

7- مونسانتو، پرتغال (Monsanto, Portugal)

در دهه های اخیر این روستا محبوب ترین روستای کشور پرتغال بوده و در میان مردم از طرفداران بسیاری برخوردار بوده است. این روستا (شهر کوچک) در میان سنگ های خشتی غول پیکر واقع شده است.

6- شیراکاوا-گو، ژاپن (Shirakawa-go, Japan)

این مکان در کنار دره رودخانه شوگاوا کشیده شده. خانه های این روستا دارای سقف هایی به یک شکل که از کاه پوشیده شده می باشند، این سقف ها در بهار جلوه ای بی نظیر به روستا می دهد.

5- بورانو، ایتالیا (Burano, Italy)

شهری رنگارنگ در ایتالیا که شهرت بالایی در زمینه غذاهای دریایی دارد. نکته جالب درباره رنگ خانه های این روستا اجازه از دولت بابت رنگ آمیزی خانه خود می باشد.

4- قاقورتوق، گرینلند (Qaqortoq, Greenland)

شهری در جنوب گرینلند با جمعیتی در حدود 3000 نفر. چشمه های آبگرم این منطقه در فصل سرما بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، البته مسیرهای پیاده روی این شهر نیز یکی دیگر از دلایل شهرت شهر می باشد.

3- آلبروبلو، ایتالیا (Alberobello, Italy)

شهری کوچک در استان باری ایتالیا. شهرت آلبروبلو برای سازه‌هایی موسوم به ترولو است. ترولو که در جمع ترولی نامیده می‌شود کلبه‌های سنتی آپولیایی از جنس سنگ و با سقف‌هایی مخروطی‌شکل است.

2- جوزکار، اسپانیا (Juzcar, Spain)

شهری کوچک در استان مالاگا که خانه هایی به رنگ آبی دارند. تهیه‌کنندگان فیلم مشهور اسمورف‌ها ساکنان شهر را متقاعد کردند که رنگ خانه های خود را به رنگ آبی درآورند تا در فیلم خود از این صحنه استفاده کنند.

1- کُلمار، فرانسه (Colmar, France)

شهری در شهرستان اورن فرانسه که با ساختمان های قرون وسطی خود از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. خانه های رنگارنگ در خیابان های سنگ فرش شده، قایق های روان در آب سبب شده تا این شهر کوچک یکی از زیباترین مناطق دنیا باشد.

منبع: whenonearth.net