کشور کانادا یکی از مقاصد رویایی برای مهاجرت، کار و سرمایه گزاری می باشد. این کشور با دارا بودن ظرفیت های بالای خود در سالیان اخیر بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. سفارت کانادا هر ساله لیست ویزاهای خود را بر روی سایت قرار می دهد. عفیف گشت در مطلب زیر قصد دارد به طور مختصر این ویزاها را به شما معرفی کند و سپس در مطالب جداگانه به بررسی این ویزاها به صورت جداگانه می پردازد.

با ما همراه باشید؛

 

آشنایی با انواع ویزاهای کانادا

1- ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا تنها با هدف گردشگری به متقاضیان داده می شود. یک گردشگر با ویزای توریستی یا ویزای موقت TVR-Temporary Resident Visa حداکثر می تواند 6 ماه در خاک کانادا حضور داشته باشد.
ویزاهای توریستی به دو بخش ویزای یکبار ورود (سینگل) و ویزای چند ورود (مالتیپل) تقسیم می شوند.

2- ویزای سرمایه گذاری کانادا

یکی از راه های گرفتن اقامت دائم کشور کانادا سرمایه گذاری می باشد. استان کبک در سالیان اخیر میزبان سرمایه گذاران بسیاری از سراسر دنیا بوده و یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن این نوع ویزا می باشد. فرد متقاضی باید نشان دهد که توان مالی خود و خانواده خود در کانادا را خواهد داشت. دارایی شما باید مطابق با 1.600.000 دلار کانادا باشد و باید متعد شوید که تا 800.000 دلار در کانادا سرمایه گذاری خواهید کرد.

3- ویزای تحصیلی کانادا

یکی از راه های بسیار مناسب برای مهاجرت و گرفتن اقامت کشور کانادا اقدام برای تحصیل در این کشور است. داشتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کشور کانادا الزامی است، پیشنهاد ما این است که در مقطع ارشد و یا دکترا برای این ویزا اقدام کنید. اگر شما به دنبال اقامت دائم در این کشور می باشد بهتر است با یک وکیل که به امور حقوقی کشور کانادا آشنا می باشد مشورت کنید.

4- ویزای کار کانادا

کانادا به دلیل اقتصاد قوی، پایین بودن مالیات و همچنین کم بودن هزینه های کسب و کار یکی از بهترین مناطق دنیا برای کسب و کار می باشد. برای اخذ ویزای کار در کانادا به شرکت یا کارفرمایی نیاز می باشد که شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد. کشور کانادا بر اساس یک سری فعالیت های خاص که از سمت دولت کانادا اعلام می شود مجوز صادر کند که باید برای توسعه ی اقتصاد کشور کانادا ارزشمند و مفید باشد.

5- ویزای مطالعاتی کانادا

این ویزا به واجدین شرایط به منظور بالا بردن تبادلات علمی و فرهنگی بین کانادا و کشور های دیگر اعطاء می شود. معمولا کسانی که برای این نوع ویزای کانادا درخواست می دهند از شرایط علمی و پژوهشی خاصی برخوردارند و می توانند دانش خود را در اختیار سایرین قرار دهند. کسانی که قصد اخذ این ویزا را دارند پس از این که از دانشگاه مربوطه و یا موسسه علمی پذیرفته شدند می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام کنند.

6- سوپر ویزای والدین کانادا

این برنامه اولین بار در دسامبر سال 2011 توسط دولت کانادا ایجاد گردید. این ویزا برای تسهیل ورود پدر و مادر های افراد مقیم یا سیتی زن ایجاد گردید. در این برنامه پدر و مادر فرد مقیم دائم کانادا می توانند تا مدت 10 سال به کانادا ورود پیدا کنند و هر بار 2 سال بمانند. اما به دلیل این که اعتبار ویزای ایرانی ها 5 سال است این ویزا برای ایرانی ها تا 5 سال اعتبار دارد.

برخی دیگر از ویزاها نیز می باشند که در زیر مجموعه ویزاهای بالا قرار می گیرنند.