برای سفر به کانادا و گرفتن ویزای این کشور راه های مختلفی وجود دارد. ما در مطالب گذشته برخی از این روش های را به شما معرفی کرده ایم. راه دیگر گرفتن اقامت کانادا گرفتن ویزای اسپانسر شیپ می باشد. عفیف گشت در مطلب زیر قصد دارد این نوع ویزا را به طور کامل به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا درباره این نوع ویزا بیشتر بدانید؛

 

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

اگر شما مقیم و یا سیتیزن کانادا بوده و بالای ۱۸ سال داشته باشید می‌توانید افراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به کانادا بیاورید و آن ها هم اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. از شرایط دیگری که برای دریافت این ویزا حائز اهمیت است امکان حمایت مالی برای فرد اسپانسر‌شونده (حمایت شونده) از طرف شما می باشد.

افراد زیر می توانند از ویزای اسپانسر شیپ کانادا استفاده کنند:

1. همسر

این برنامه به افراد مقیم و یا شهروند کانادا اجازه می‌دهد که همسر یا شریک زندگی خود را که یک سال و یا بیشتر با او زندگی کرده باشند را به کانادا بیاورند. همچنین کشور کانادا برای هم جنسگراها نیز این قوانین را می‌پذیرد. در صورت طلاق پس از اسپانسرشیپ، فرد اسپانسر‌ کننده به مدت ۳ سال و فرد اسپانسر شونده به مدت ۵ سال اجازه اسپانسر کردن فرد جدید را ندارند. اگر در هنگام شروع پرونده اقامت، همسر خود را اعلام نکنید، هیچ وقت امکان اسپانسر کردن آن فرد را نخواهید داشت.

2. اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ

در این قسمت فرد اسپار کننده باید تعهد تامین مالی فرد اسپانسر شونده را به مدت 20 سال بدهد.

3. فرزندانی که نسبت خونی دارند و فرزندانی که سرپرستی آن‌ها را برعهده داشته باشید.

برای فرزندان به مدت 10 سال پس از اخذ اقامت دائم و یا تا زمانیکه به سن 25 سال برسند می بایست فرد اسپانسر کننده تعهد مالی لازم است را به دولت کانادا بدهد.

هر کدام از این افراد که اسپانسر شوند می توانند در کانادا زندگی کنند و یا تحصیل و کار کنند و فرد اسپانسر کننده با امضای قرارداد یا همان undertaking تعهد به تامین هزینه‌های خوراک و پوشاک و مسکن فرد اسپانسر شونده در مدت زمان مشخص را می‌دهد. در بخشی از این تعهدنامه شما تضمین می‌کنید که فرد اسپانسر شونده از دولت کانادا درخواست کمک هزینه زندگی نخواهد کرد و اگر این کار را کنند شما ملزم به عودت آن به دولت خواهید بود. اگر در استان های غیر از کبک هستید این قرارداد را با IRCC یا همان اداره مهاجرت کانادا و اگر در استان کبک هستید با MIDI یا همان اداره مهاجرت استان کبک خواهید بست. قرارداد agreement مجزایی هم بین فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده باید امضا شود تا دولت مطمین شود که طرفین با مسولیت های خود آشنا هستند.

 

درآمد مورد نیاز اسپانسرکننده ها برای اسپانسر والدین برای اخد اقامت کانادا در جدول زیر آمده است:

 

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ویزای کانادا با ما در تماس باشید ( 41694-021 )