مکانی رویایی به نام ساحل طلایی

همواره ساحل ها در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار بوده اند. نکته ای که قبل از رسیدن به ساحل طلایی وارنا باید به آن اشاره کرد این است که هر ساحل ویژگی خاص خود را دارد و در زمانی خاص باید به آن سفر کرد. عفیف گشت قصد دارد در مطلب زیر گولدن سندز را به طور کامل به شما خوانندگان محترم معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این ساحل رویایی در وارنا بیشتر آشنا شوید؛

مکانی رویایی به نام ساحل طلایی

ساحل طلایی (Golden Sands) بزرگترین مکان گردشگری در شهر وارنا می باشد که هرساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. این ساحل که در کرانه دریای سیاه واقع شده است را می توان بهترین مکان توریستی کشور بلغارستان دانست.
ساحل طلایی در 17 کیلومتری شمال مرکز شهر وارنا قرار دارد. این فصله تا شهر را ویلا ها و هتل های گوناگون پوشش داده اند. این مکان مقصد محبوبی برای گردشگرانی از مناطق گوناگون مانند: رومانی، اوکراین، لهستان، آلمان، انگلیس، روسیه، اسکاندیناوی، فرانسه، اروپای مرکزی و شرقی، خلیج فارس و اسرائیل می باشد.

شن های طلایی این ساحل در وارنا دلیل اصلی شهرت بالای این مکان می باشد. نکته جالب درباره این ساحل حمل و نقل عمومی می باشد که شهر وارنا برای این منطقه قرار داده تا مسافران بتوانند به راحتی به شن های طلایی دسترسی داشته باشند. اتوبوس های خط 9، 89 و 109 از ساحل طلایی مستقیماً به مرکز شهر وارنا می روند و خطوط 209، 309 و 409 به دیگر مکان های شهر وارنا متصل می گردند.

توسعه این ساحل از سال 1957 آغاز شد و در طی دو دهه با ساختن هتل های لوکس و ویلاهای گوناگون به مکانی برای گردشگران تبدیل شد. در سال 1990 ساحل طلایی به بخش خصوصی واگذار شد و سبب ورود سرمایه های بسیار زیادی شد، که این سرمایه ها ساحتمان ها و امکانات بسیار لوکس و مدرنی را در این ساحل ساختند.
طبق آمار غیر رسمی حدود 90.000 تخت در اتاق هتل ها در ساحل طلایی وجود دارد، که این آمار بسیار بالایی محسوب می گردد.

هر ساله در این ساحل فستیوال ها گوناگونی در ساحل طلایی وارنا برگزار می گردد.
فستیوال موسیقی وارنا یکی از بزرگترین فستیوال های موسیقی بلغارستان می باشد که توسط MTV Europe برگزار می گردد. اولین دوره این فستیوال در 15 جولای 2017 در ساحل طلایی برگزار گردید.
فستیوال بین‌المللی فولکلور وارنا یکی دیگر از جشنواره هایی می باشد که در ساحل دریای سیاه در وارنا برگزار می شود. این جشنواره که از سال 1992 شروع به کار کرده هر ساله گروه های مختلف تئاتر، موسیقی و رقص را گرد هم جمع می کند. معمولاً این فستیوال در نیمه اول آگوست برگزار می گردد.