کشور تایلند یکی از گردشگر پذیر ترین کشورهای دنیا می باشد که سالانه ملیون های نفر به آنجا سفر می کنند. ساموئی دومین جزیره بزرگ این کشور می باشد که در میان ایرانیان کمتر شناخته شده است. عفیف گشت در مطلب زیر قصد دارد این مکان سفر لوکس را به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا درباره ساموئی بیشتر بدانید؛

سامویی جزیره ای رویایی در تایلند

جزیره ساموی / ساموئی / سامویی (Ko Samui) در شرق کشور تایلند واقع شده، این جزیره با مساحت ۲۲۸.۷ کیلومتر مربع بعد از پوکت دومین جزیره بزرگ تایلند می باشد. جمعیت جزیره در حدود ۶۳۰۰۰ نفر می باشد. شهرت بالای جزیره بابت سواحل (سواحل شنی و صخره های مرجانی) و هتل های لوکس خود می باشد که میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد.
این منطقه در ردیف اقلیم های گرمسیری قرار دارد و آب و هوای جزیره نسبت به پوکت خشک تر می باشد.

این جزیره تا ۱۹۷۰ فاقد جاده بوده، افرادی که قصد گردش در جزیره را داشته اند باید نزدیک به ۱۵ کیلومتر در میان جنگل ها و مسیرهای دیگر به پیاده روی می پرداخته اند. بخش عظیمی از مرکز این جزیره را جنگل های استوایی پوشش داده که ارتفاع آن ها از سطح دریا ۶۳۵ متر می باشد.
اقتصاد جزیره ساموئی بر پایه صنعت گردشگری و صادرات نارگیل می باشد. ارتباط با دنیا و رشد اقتصادی سبب تحولی بزرگ در فرهنگ این جزیره شد.

فرودگاه ساموی

فرودگاه ساموی (Samui Airport) یک فرودگاه همگانی باربری با کد یاتا USM است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۲۰۶۰ متر است. این فرودگاه در ارتفاع ۲۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

گردشگری سامویی

از دهه ۱۹۸۰ گردشگری به اقتصاد غالب جزیره تبدیل شد. توسعه گردشگری سبب شد تا خانه های ویلایی لوکس در این منطقه ساخته شود. در سال ۲۰۱۳ جزیره سامویی نزدیک به ۱۷۴۷۹ اتاق در هتل ها و ویلاهای خود دارا بوده و این آمار در سال ۲۰۱۵ به ۱۷۹۳۸ رسید. بیشترین بازار این جزیره مربوط به کشورهای آلمان، انگلستان و خود تایلند بوده است. سواحل شنی، صخره های مرجانی و درختان نارگیل بسیار مورد توجه گردشگران در ساموئی قرار می گیرد.

این جزیره در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲.۳۴ میلیون گردشگر را به چشم خود دیده است. در آخرین آمار هر روزه بین ۷۷۰۰ تا ۸۲۰۰ گردشگر از این جزیره بازدید می کنند. جنگل های ساموئی بسیار مورد توجه توریست ها قرار می گیرد و روزه تورهای گردشگری برای بازدید از این جنگل ها برگزار می گردد.

سواحل مشهور سامویی

ساحل چوینگ (Chaweng Beach)
ساحل لامای (Lamai Beach)
ساحل بودای بزرگ (Big Buddha)
ساحل مائنام (Maenam)
ساحل بوفوت (Bo Phut)
ساحل لیپا نویی (Lipa Noi)

منبع : دریاتور